вторник, 18 июля 2017 г.

Г.Гейне „Задзвени із глибини”.

Втілення краси весняної природи у вірші
Мета: дати учням початкові відомості про життя і творчість Г.Гейне; формувати розуміння специфічності зображення природи в поетичних творах, близькості пейзажної лірики до фольклору; розвивати навички виразного читання ліричних творів, мислення, мовлення, поповнювати теоретичні знання учнів; виховувати у них шанобливе ставлення до творчої спадщини представників різних культур.
Обладнання: портрет Г.Гейне, збірки поезій Гейне, підручник.

Хід уроку:
І. Організаційний момент уроку.
ІІ. Оголошення теми, мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашнього завдання.
«Асоціативний ланцюжок»
Природа…
ІV.Вивчення нового матеріалу:
Яким ви уявляєте Гейне як людину?
1.  Презентація портрету Гейне.
2. Робота із висловами Гейне:
«Алмаз запишався б, якби поет порівняв його з людським серцем».
«Усі здорові люди люблять життя».
3. Розповідь учителя про Й. В. Гете.
4. Читання поезії мовою оригіналу.
5. Читання вірша мовчки.
6. Бесіда за змістом:
   Яке ваше враження від прочитаного?
Яким є настрій поетичного твору?
У чому причина тихої печалі ліричного героя?
Які кольори та барви переважають у вірші? Чому?
7. Творча вправа:
Охарактеризуйте ліричного героя. Яким ви його уявляєте?
V. Узагальнення
- Що нового ви довідалися на уроці?
- Чим зацікавив вас Гейне?
 - Що спільне можна виділити в творчості Г.Гейне і Й.В.Гете?
V. Домашнє завдання
Вивчити вірш Гейне напам’ять.

Скласти власне поетичне звернення до природи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий