понедельник, 17 июля 2017 г.

О. Грін «Пурпурові вітрила»

Віра в силу надії та справжнього кохання
Мета уроку: ознайомити учнів з головними подіями життя та творчості О. Гріна, допомогти зрозуміти своєрідність образів головних героїв повісті «Пурпурові вітрила», розкрити символічне значення образу пурпурових вітрил; розвивати навички виразного читання, зв’язність усного мовлення, дослідницькі здібності учнів; виховувати віру в прекрасне, прагнення самовдосконалюватися, творити добро своїми руками.

Тип уроку: урок позакласного читання.
Форма проведення: урок-подорож.
Обладнання: презентація життя та творчості О. Гріна, ілюстрації до твору «Пурпурові вітрила», фонозапис музики Е. Гріга.
Хід уроку:
І. Мотивація навчальної діяльності:
1.     Вступне слово вчителя.
2.     Повідомлення теми, мети уроку.
3.     Відомості з теорії літератури: (випереджувальне завдання: виступ учня)
·        Феєрія – (від фея – чарівниця) театральна або циркова вистава, побудована на фантастично-казковому сюжеті й виконувана з використанням найрізноманітніших сценічних ефектів, щоб вразити глядача.
Довести, що «Пурпурові вітрила» О. Гріна – феєрія.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1.     Мікрофон: Яке враження справила на вас повість О. Гріна «Пурпурові вітрила»?
2.     Створення асоціативного ланцюжка: Які асоціації з’являються у вас, коли ви чуєте вираз «пурпурові вітрила»?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу:
1.     Презентація життя та творчості О. Гріна.
2.     Бесіда за змістом повісті:
·        Охарактеризуйте мешканців Каперни та саму Каперну.
·        Чому Лонгрен сам виховував маленьку доньку Ассоль?
·        Розкажіть про подію, після якої мешканці Каперни зненавиділи Лонгрена та його доньку. Оцініть ситуацію: чи правильно вчинив Лонгрен? Що ним керувало?
·        Якою росла Ассоль?
·        За яких умов відбулася зустріч Ассоль з чарівником-фольклористом? Що напророкував дівчинці Егль? (виразне читання пророцтва).
·        Що ви знаєте про життя Грея? Яку роль у розкритті характеру хлопчика відіграють епізоди «Картина Христа», «Випадок з Бетсі», «Подарунок Бетсі до весілля»?
·        Коли Грей вирішив поєднати своє майбутнє з морем?
·        Яким був шлях Грея-юнги до Грея-капітана?
·        Чим схожі Ассоль і Грей? (виразне читання уривків твору)
3.     Дослідницька робота:
·        Коли вперше у творі згадано пурпурові вітрила? У яких випадках слово «пурпурові» пишеться з маленької, а в яких з великої літери? Чим це можна пояснити?
·        Знайдіть опис пурпурового кольору. Які порівняння і з якою метою використовує автор?
4.     Перегляд заключного епізоду художнього фільму «Пурпурові вітрила».
ІV. Творче переосмислення вивченого:
·        Яким ви уявляєте майбутнє Ассоль і Грея?
·        Чи зміняться мешканці Каперни після випадку з пурпуровими вітрилами?
·        О. Гріну дорікали, що він не пише сучасних творів, він розсердився і запитав: «Хіба «Пурпурові вітрила» не сучасна річ?» Чи актуальна повість сьогодні?
·        Чи доводилося вам зустрічати (чути про) людей, схожих на героїв повісті О. Гріна «Пурпурові вітрила»?
V. Підсумок уроку:
·        Заключне слово вчителя.

Домашнє завдання:

підготувати спецвипуск газети «Вісник Каперни».

Комментариев нет:

Отправить комментарий